Ako nekad budete prolazili kroz Dubrak,svratite kod Salihe Osmanovic,supruge rahmetli Rame koji je u julu 1995.godine dozivao sina Nermina
U ovom naijistočnijem selu optine Srebrenica,Saliha godina zivi sama i ima nevjerovatnu energiju uprkos svim nedaćama koje su je zadesile tokom njenog teškog zivota.
Avlija je pod konac,krenula je proljetna sjetva i sve to Saliha stize a dijeli sa svima ono sto sama napravi,domaći sok,dzem,salata..svasta Saliha ima za ponuditi.
Nemjerljiva je snaga ove zene koja je u Genocidu nas Bosnjacima Srebrenice izgubila dva sina i muza.Češće bi trebali obilaziti nase majke,bar onda kada smo tuzni.
Neka Bog pozivi i da zdravlja svim majkama a posebno onim kojima su posljedicom zlih genocidnih ideologija,ostale bez svojih najmilijih,bez svoje djece.


Discussion about this post