Tokom proteklih dana delegacija Opštine Tutin boravila je u Istanbulu. Održali smo nekoliko sastanaka sa predsjednicima Bajrampaše i Gaziosmanpaše, njihovim saradnicima, kao i predsjednikom Istanbulske trgovinske komore gospodinom Avdagićem. Veliku zahvalnost dugujemo našim prijateljima udruženja Dernek Turska-Bosna-Sandžak za veličanstven skup, kojem je prisustvovao veliki broj uspješnih privrednika. Ovim povodom govorili smo o problemima naših gradjana, prioritetnim oblastima za investiranje, kao i beneficijama koje imaju investitori na teritoriji opštine Tutin. U cilju daljeg razvoja saradnje i unapredjenja prijateljstva inicirali smo i susret naših privrednika iz Sandžaka sa privrednicima Republike Turske u skorije vrijeme.Sda Sandžaka već dugi niz godina ima tradicionalno dobre odnose sa Republikom Turskom, pa sam kao predstavnik Bošnjaka u Narodnoj Skupštini Republike Srbije upoznala sve prisutne sa aktivnostima koje naša poslanička grupa UDD-SDA SANDZAKA sprovodi u Parlamentu.






Discussion about this post