9 °c
Tutin
11 ° uto
9 ° sri
5 ° čet
6 ° pet
Nedjelja, 16 Augusta, 2026
Tutin Press
Pošalji vijest
  • Uloguj se
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Tutin Press
Početna Aktuelno

Novi Pazar – Za ubistvo u Divanu 14 godina zatvora za Adnana Alibašića

Pre4 godine
0
Novi Pazar – Za ubistvo u Divanu 14 godina zatvora za Adnana Alibašića
1
PREGLEDI
Share on FacebookShare on Twitter

Viši sud u Novom Pazaru osudio je danas Adnana Alibašića (42) na jedinstvenu kaznu zatvora od 14 godina zbog ubistva Nihada Hamidovića (23) u restoranu “Divan”, čiji je vlasnik, 23. januara 2020. godine, saznaje radio Sto plus.

Sudsko veće je Alibašića proglasilo krivim za tri krivična dela – ubistvo, nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i izazivanje opšte opasnosti.

Za ubistvo mu je izreklo kaznu od 12 godina i šest meseci zatvora, a za izazivanje opšte opasnosti i nedozvoljeno nošenje oružja po godinu dana zatvora, uz novčanu kaznu od 100.000 dinara.

Sud je utvrdio da je ubistvu, pred više desetina gostiju, prethodilo koškanje Alibašića sa Hamidovićem, posle kojeg je on, prilikom izlaska iz restorana, sugerisao Emiru A. (28) da ga napadne što je ovaj i učinio izazvavši tuču.

Tokom tuče, Alibašić je “magnumom 357” udario Hamidovićevog prijatelja u glavu, a i sam je od strane nepoznate osobe uboden nožem u leđa.

U razmaku od nekoliko sekundi, ispalio je dva projektila od kojih je jedan pogodio Hamidovića u levu bočnu stranu grudi, a drugi njegove prijatelje B.B. i S.M, koji se nalazio ispred restorana.

Teško ranjeni Hamidović je prebačen u novopazarsku Opštu bolnicu, gde je ubrzo preminuo.

Obrazlažući presudu, predsednik sudskog veća kazao je da do ubistva nije došlo “na bezobziran način”, kako je Više tužilaštvo tvrdilo u optužnici, jer nije došlo do prekoračenja nasilničkog ponašanja koje je uobičajeno prilikom izvršenja krivičnih dela te vrste.

Takođe, sudsko veće je stanovišta da Alibašić nije delovao u nužnoj odbrani, što je tvrdio njegov branilac, jer je “u sukob sa Hamidovićem ušao dobrovoljno”.

Kako se radi o prvostepenoj presudi, Više tužilaštvo u Novom Pazaru i branilac osuđenog imaju pravo žalbe Apelacionom sudu u Kragujevcu.

Učesniku tuče i pomagaču 10 meseci zatvora

Istom presudom Viši sud osudio je Emira A. (28) na jedinstvenu kaznu zatvora od 10 meseci zbog nasilničkog ponašanja i pomoći izvršiocu nakon izvršenog krivičnog dela u saizvršilaštvu.

Sud je utvrdio da je on, na znak Alibašića, napao Hamidovića, nanevši mu udarce pesnicom u glavu, kao i da ga je, dok je ranjen ležao na podu, nekoliko puta šutnuo nogom u glavu.

Pored toga, utvrđeno je i da je naložio dvojici muškaraca da očiste krv sa poda restorana i sakriju municiju.

Javnom izricanju presude prisustvovao je veliki broj članova porodice oštećenih i okrivljenih, uz jake policijske snage.

(Radio stoplus)

Tags: Crna Hronikanovi pazar
Prethodni post

Užas u Čačku – Ubio oca, majku i dedu

Next Post

Snažan zemljotres pogodio Tursku!

Next Post
Snažan zemljotres pogodio Tursku!

Snažan zemljotres pogodio Tursku!

Discussion about this post

Tutin Press

© 2026 TutinPRESS - by- IT-Impuls

Navigacija

  • Aktuelno
  • Pošalji vijest
  • Impressum
  • Politika kolačića (EU)

Pratite nas

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Upravljajte saglasnostima
Da bismo pružili najbolje iskustvo, koristimo tehnologije poput kolačića za čuvanje i/ili pristup informacijama o uređaju. Saglasnost sa ovim tehnologijama će nam omogućiti da obrađujemo podatke kao što su ponašanje pri pregledanju ili jedinstveni ID-ovi na ovoj veb lokaciji. Nepristanak ili povlačenje saglasnosti može negativno uticati na određene karakteristike i funkcije.
Funkcionalno Uvijek aktivan
Tehničko skladištenje ili pristup je striktno neophodan za legitimnu svrhu omogućavanja korišćenja određene usluge koju izričito zahteva pretplatnik ili korisnik, ili u jedinu svrhu obavljanja prenosa komunikacije preko elektronske komunikacione mreže.
Preference
Tehničko skladištenje ili pristup su neophodni za legitimnu svrhu čuvanja preferencija koje ne zahteva pretplatnik ili korisnik.
Statistika
Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u statističke svrhe. Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u anonimne statističke svrhe. Bez sudskog poziva, dobrovoljne saglasnosti od strane vašeg Internet provajdera ili dodatne evidencije treće strane, informacije sačuvane ili preuzete samo za ovu svrhu obično se ne mogu koristiti za vašu identifikaciju.
Marketing
Tehničko skladište ili pristup su potrebni za kreiranje korisničkih profila za slanje reklama ili za praćenje korisnika na veb lokaciji ili na nekoliko veb lokacija u slične marketinške svrhe.
  • Upravljajte opcijama
  • Upravljajte uslugama
  • Upravljajte {vendor_count} dobavljačima
  • Pročitajte više o ovim svrhama
Prikaži podešavanja
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • POČETNA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Sandžak
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • LIFESTYLE
  • SPORT