9 °c
Tutin
11 ° uto
9 ° sri
5 ° čet
6 ° pet
Subota, 4 Jula, 2026
Tutin Press
Pošalji vijest
  • Uloguj se
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Tutin Press
Početna Aktuelno

OBILJEŽENA 28. GODIŠNJICA STRADANJA SEDMORO DJECE U ULICI BAKAREVIĆA U SARAJEVU

Pre5 godina
0
OBILJEŽENA 28. GODIŠNJICA STRADANJA SEDMORO DJECE U ULICI BAKAREVIĆA U SARAJEVU
0
PREGLEDI
Share on FacebookShare on Twitter

Sarajevu je obilježena 28. godišnjica ratnog stradanja sedmoro djece u naselju Bistrik, u ulici Bakarevića kod broja 5, saopćeno je iz pres-službe Kantona Sarajevo.

Uime Kantona, cvijeće na mjestu masakra je položio ministar zdravstva Haris Vranić.

On je poručio da je veoma važno obilježavati godišnjice stradanja djece i ostalih civila Sarajeva, kao i da je to bitno zbog mlađih generacija kako bi ostala trajna poruka da se zločini nikada ne smiju ponoviti.

Na današnji dan 1993. godine, tačno u 20.45 sati, gelerima minobacačke granate ispaljene sa  položaja vojske RS, na navedenom mjestu ubijeni su dječaci Nihad Ćatić, Velid Muftić, Senad Pliska, Almir Poturić, Sanjin Rustempašić, Sinanudin Šećerović, kao i djevojčica Belma Zijadić.

– Pomisao da su neljudi s okolnih brda vrebali i koristili priliku kada će pobiti nevinu djecu je stravična i nepojmljiva normalnom ljudskom biću – izjavio je Fikret Grabovica, predsjednik Udruženja roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva 1992-1995. godina. 

– Nama roditeljima posebno teško pada saznanje da nikada do sada nije podignuta nijedna optužnica za zločine nad djecom tokom opsade grada. Prosto je nevjerovatno da optužnice nema za ovaj slučaj, a postoje saznanja da se radilo o dojavi koja je uzrokovala ovaj masakr. Očekujem da će pravosudne institucije u narednom periodu raditi svoj posao i kazniti bar one najodgovornije za strašne zločine – dodao je. 

Mersudin Šećerović bio je na mjestu masakra kada se dogodio, nekoliko minuta nakon što je ubijen njegov brat Sinanudin čije je tijelo sklonio.

On danas kaže da je ogromna tuga izgubiti brata i da svakog dana proživljava taj događaj.

Šećerović je na mjesto masakra danas došao s ocem i suprugom, kao i sa sinom koji nosi ime njegovog brata Sinanudina. Otac Vehbija rekao je da za njega i njegove komšije čiju su djecu ovdje ubili ne postoji utjeha i da će bol nositi do tabuta. Poručio je da je najvažnije ne zaboraviti agresiju na Bosnu i Hercegovinu i ubistva nedužnih civila.

Na spomen-obilježje ubijenoj djeci cvijeće su položile i delegacije Grada Sarajeva, Općine Stari Grad, Udruženja roditelja ubijene djece opkoljenog Sarajeva i Unije civilnih žrtava rata.

Prethodni post

Crnogorci nisu ostali dužni Dodiku, stigao brutalan odgovor: Toliko je elokventan… Mile ima samo želju da laže i ništa više

Next Post

SVEČANI PRIJEM UČENIKA GENERACIJE U NASTAVI NA BOSANSKOM JEZIKU

Next Post
SVEČANI PRIJEM UČENIKA GENERACIJE U NASTAVI NA BOSANSKOM JEZIKU

SVEČANI PRIJEM UČENIKA GENERACIJE U NASTAVI NA BOSANSKOM JEZIKU

Discussion about this post

Tutin Press

© 2026 TutinPRESS - by- IT-Impuls

Navigacija

  • Aktuelno
  • Pošalji vijest
  • Impressum
  • Politika kolačića (EU)

Pratite nas

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Upravljajte saglasnostima
Da bismo pružili najbolje iskustvo, koristimo tehnologije poput kolačića za čuvanje i/ili pristup informacijama o uređaju. Saglasnost sa ovim tehnologijama će nam omogućiti da obrađujemo podatke kao što su ponašanje pri pregledanju ili jedinstveni ID-ovi na ovoj veb lokaciji. Nepristanak ili povlačenje saglasnosti može negativno uticati na određene karakteristike i funkcije.
Funkcionalno Uvijek aktivan
Tehničko skladištenje ili pristup je striktno neophodan za legitimnu svrhu omogućavanja korišćenja određene usluge koju izričito zahteva pretplatnik ili korisnik, ili u jedinu svrhu obavljanja prenosa komunikacije preko elektronske komunikacione mreže.
Preference
Tehničko skladištenje ili pristup su neophodni za legitimnu svrhu čuvanja preferencija koje ne zahteva pretplatnik ili korisnik.
Statistika
Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u statističke svrhe. Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u anonimne statističke svrhe. Bez sudskog poziva, dobrovoljne saglasnosti od strane vašeg Internet provajdera ili dodatne evidencije treće strane, informacije sačuvane ili preuzete samo za ovu svrhu obično se ne mogu koristiti za vašu identifikaciju.
Marketing
Tehničko skladište ili pristup su potrebni za kreiranje korisničkih profila za slanje reklama ili za praćenje korisnika na veb lokaciji ili na nekoliko veb lokacija u slične marketinške svrhe.
  • Upravljajte opcijama
  • Upravljajte uslugama
  • Upravljajte {vendor_count} dobavljačima
  • Pročitajte više o ovim svrhama
Prikaži podešavanja
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • POČETNA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Sandžak
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • LIFESTYLE
  • SPORT