9 °c
Tutin
11 ° uto
9 ° sri
5 ° čet
6 ° pet
Nedjelja, 19 Jula, 2026
Tutin Press
Pošalji vijest
  • Uloguj se
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Tutin Press
Početna Aktuelno

Rio Tinto ne odustaje od kopanja u Srbiji, ĆUTA NAJAVLJUJE RADIKALIZACIJU

Pre5 godina
0
Rio Tinto ne odustaje od kopanja u Srbiji, ĆUTA NAJAVLJUJE RADIKALIZACIJU
0
PREGLEDI
Share on FacebookShare on Twitter

Kako Nova.rs saznaje, sutrašnji protest zakazan ispred Vlade Srbije mogao bi da bude poslednji u ovoj godini.

Jedan od osnivača pokreta Ekološki ustanak Aleksandar Jovanović Ćuta rekao je juče na N1 da će u subotu 18. decembra u 14 sati biti održan protest ispred zgrade Vlade Srbije u Beogradu.

„U subotu je protest u 14 sata ispred Vlade, jasni su zahtevi: svi ugovori na sto, tražimo da se raskinu i da formalno pravno proteramo Rio Tinto iz Srbije“, kazao je Jovanović u emisija „Iza vesti„.

Kako je rekao, ako se ne objave svi „memorandumi i rešenja“, posle Nove godine se nastavljaju protesti.

„Da se donese jedan zakon koji će sačiniti najveći pravnici u zemlji, da se na 30 godina zabrani eksploatacija litijuma“, rekao je on, a na pitanje da li će biti blokade, rekao je sledeće:

„Nije nama teško da se prošetamo do Gazele u subotu. Radikalizacija je nastavak blokada magistralnih saobraćajnica, s tim ćemo nastaviti posle Nove godine. Nećemo stati dok ne proteramo Rio Tinto iz Srbije. Mi nismo svesni ko je sve ušao u našu kuću. Najvećeg predatora da proteramo, a onda idemo na Homolje“, naveo je Jovanović.

Neće se, dodaje, sklanjati sa ulica.

„Da se obustave prekršajni postupci protiv građana koji su bili na protestima i da policija prestane da dolazi na vrata i da se procesuiraju svi koji su vršili nasilje počev od šabačkog mosta pa svuda po Srbiji. Vučić ima rok, posle Nove godine nastavljamo. S ulice se nećemo sklanjati dok se ne protera Rio Tinto. Biće gomila građana, javnih ličnosti. Referendum o Rio Tintu se već desio, mi stati nećemo“, zaključio je Ćuta.

U izjavi za Nova.rs Aleksandar Jovanović potvrdio je da se s protestima nastavlja odmah iza Nove godine.

„Kao što sam i rekao juče na N1, proteste nastavljamo posle Nove godine. Kad i u kom obimu, obavestićemo javnost na vreme. Osim Ekološkog ustanka, u ovom protestu učestvuje još 30 organizacija i svaka odluka donosi se u dogovoru sa svima. Svako ima pravo da odustane od protesta, a oni koji u njihovom nastavku vide nekakvo razvodnjavanje neka ostanu kod kuće, nikakav problem. Mi ne odustajemo, protesta će biti do ispunjenja zahteva, a oni su dobro poznati“, kategoričan je Ćuta.

Kako Nova.rs saznaje, prvi sledeći protest mogao bi biti održan u subotu 15. januara. Naš sagovornik nije mogao da nam potvrdi ovu informaciju.

„To u ovom trenutku niko ne zna. Sastaće se sve organizacije koje stoje iza protesta i zajedno ćemo doneti odluku. Jedno je sigurno: od protesta ne odustajemo“, kaže na kraju Aleksandar Jovanović.

Tags: ĆutaRio Tintosrbija
Prethodni post

Novi Pazar – Baba dala djevojčici od 3 godine petarde, misleći da je prskalica. Dijete ostalo bez 4 prsta (Video)

Next Post

Istanbul: 22 osobe preminule zbog trovanja alkoholom, 16 hospitalizovano

Next Post
Istanbul: 22 osobe preminule zbog trovanja alkoholom, 16 hospitalizovano

Istanbul: 22 osobe preminule zbog trovanja alkoholom, 16 hospitalizovano

Discussion about this post

Tutin Press

© 2026 TutinPRESS - by- IT-Impuls

Navigacija

  • Aktuelno
  • Pošalji vijest
  • Impressum
  • Politika kolačića (EU)

Pratite nas

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Upravljajte saglasnostima
Da bismo pružili najbolje iskustvo, koristimo tehnologije poput kolačića za čuvanje i/ili pristup informacijama o uređaju. Saglasnost sa ovim tehnologijama će nam omogućiti da obrađujemo podatke kao što su ponašanje pri pregledanju ili jedinstveni ID-ovi na ovoj veb lokaciji. Nepristanak ili povlačenje saglasnosti može negativno uticati na određene karakteristike i funkcije.
Funkcionalno Uvijek aktivan
Tehničko skladištenje ili pristup je striktno neophodan za legitimnu svrhu omogućavanja korišćenja određene usluge koju izričito zahteva pretplatnik ili korisnik, ili u jedinu svrhu obavljanja prenosa komunikacije preko elektronske komunikacione mreže.
Preference
Tehničko skladištenje ili pristup su neophodni za legitimnu svrhu čuvanja preferencija koje ne zahteva pretplatnik ili korisnik.
Statistika
Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u statističke svrhe. Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u anonimne statističke svrhe. Bez sudskog poziva, dobrovoljne saglasnosti od strane vašeg Internet provajdera ili dodatne evidencije treće strane, informacije sačuvane ili preuzete samo za ovu svrhu obično se ne mogu koristiti za vašu identifikaciju.
Marketing
Tehničko skladište ili pristup su potrebni za kreiranje korisničkih profila za slanje reklama ili za praćenje korisnika na veb lokaciji ili na nekoliko veb lokacija u slične marketinške svrhe.
  • Upravljajte opcijama
  • Upravljajte uslugama
  • Upravljajte {vendor_count} dobavljačima
  • Pročitajte više o ovim svrhama
Prikaži podešavanja
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • POČETNA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Sandžak
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • LIFESTYLE
  • SPORT