9 °c
Tutin
11 ° uto
9 ° sri
5 ° čet
6 ° pet
Srijeda, 22 Jula, 2026
Tutin Press
Pošalji vijest
  • Uloguj se
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Tutin Press
Početna Aktuelno

SENAD Pećanin: Vučić je cijeli region doveo na ivicu novih ratova…

Pre5 godina
0
SENAD Pećanin: Vučić je cijeli region doveo na ivicu novih ratova…
0
PREGLEDI
Share on FacebookShare on Twitter

Pećanin je ocijenio da je ,,ugroženost“ srpskog naroda u CG i BiH pogonsko gorivo za pripremu zločina…

Sarajevski advokat je kazao da onaj koji je za govornicom Skupštine Srbije prijetio svijetu sa ,,sto muslimana za jednog Srbina“ danas ima veću moć nego što je Milošević imao devedesetih godina prošlog vijeka.

Eskalacija srpskog nacionalizma prethodna dva dana upriličena je u Banjaluci sramotnom proslavom neustavnog Dana Republike Srpske, bosansko-hercegovačkog entiteta. 

Specijalna antiteroristička jedinica MUP-a tog entiteta tokom neđeljnog defilea izvodila je i specijalnu muzičku numeru tokom koje su policajci u glas pjevali ,,Za krst, za krst Nemanjića, za slavu, za slavu Obilića. Srba ima kao lista, nema više komunista“. 

U tom entitetu juče je obilježen neustavni dan RS-a, a ceremoniji su prisustvovali zvaničnici tog entiteta, brojni gosti iz Srbije, kao i ambasador Rusije u BiH.

“Bojim se da demonstracije klerofašizma, kojem svjedočimo još od početka litija u Crnoj Gori, a sada i povodom proslave Božića (,,Oj Pazaru, novi Vukovaru, Oj Sjenice, nova Srebrenice“), antivakserskog performansa Novaka Đokovića i obilježavanja neustavnog 9. januara u Republici Srpskoj (,,Za krst Nemanjića i slavu Obilića“) upućuju na identičnost pripremljenog scenarija: onog projekta koji je uoči početka ratova na prostoru Jugoslavije najavljen ,,Antibirokratskom revolucijom“, govorom Slobodana Miloševića na Kosovu Polju i turnejom moštiju kneza Lazara po ,,srpskim zemljama“, ocijenio je za Pobjedu Senad Pećanin, advokat i novinar iz Sarajeva.

Kaže da bi se Čehovljevo pravilo ,,da puška koja je okačena na zid u prvom činu mora opaliti u trećem“ moglo reinterpretirati na sljedeći način: slavljenje genocida u Srebrenici u prvom činu mora rezultirati novim zločinom u trećem.

Kao što su onomad laži o srpskom pravu na granice srpske države na liniji Karlobag- Ogulin- Karlovac- Virovitica bile pogonsko gorivo za genocid i najmasovnije ratne i zločine protiv čovječnosti u Evropi nakon Drugog svjetskog rata – tako je danas ,,ugroženost“ srpskog naroda u Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini neiscrpno pogonsko gorivo za pripremu novih ratova i novih zločina”, rekao je Pećanin.

Sarajevski advokat je kazao da onaj koji je za govornicom Skupštine Srbije prijetio svijetu sa ,,sto muslimana za jednog Srbina“ danas ima veću moć nego što je Milošević imao devedesetih godina prošlog vijeka.

“Doduše, podršku Crkve Srbije za ciljeve koji su ostvarivi jedino genocidom i zločinima imao je i Milošević. Ali, Aleksandar Vučić je u boljoj poziciji: dok se Milošević oslanjao na klovna Žirinovskog, tajno ,,Teslino oružje“ i nadu u početak trećeg svjetskog rata, Vučić ima podršku Putina, Kine, Orbana, Janše, Milanovića, a do juče čak i Angele Merkel; dok se Milošević morao osloniti na Šolevića, Raškovića, Karadžića, Bulatovića i Rahmana Morinu, Vučićevi aduti su Dodik, Andrija Mandić i Dritan Abazović; dok je Milošević gebelsovsku propagandu širio preko Mitevićeve Televizije Beograd i Politikinih izdanja, Vučića i njegove namjesnike podržavaju skoro svi vodeći mediji u Srbiji, podgoričke Vijesti i RTV Republike Srpske.

“Očito je da je Aleksandar Vučić cijeli region doveo na ivicu novih ratova. Volio bih da vjerujem da je novo ,,pucanje“ još uvijek stvar politike, a ne, prosto, fizike i da Sjedinjene Države i Evropska unija neće i dalje čemberlenovski okretati glavu na drugu stranu kao što čine još od početaka Dodikovog ekstremizma i litija u Crnoj Gori– rekao je SENAD Pećanin.

izvor Analitika.me

Tags: BiHsrbija
Prethodni post

Protiv 12 policajaca, učesnika u incidentu u Priboju, pokrenut disciplinski postupak

Next Post

Fudbaleri Novog Pazara danas počinju pripreme za nastavak sezone

Next Post
Fudbaleri Novog Pazara danas počinju pripreme za nastavak sezone

Fudbaleri Novog Pazara danas počinju pripreme za nastavak sezone

Discussion about this post

Tutin Press

© 2026 TutinPRESS - by- IT-Impuls

Navigacija

  • Aktuelno
  • Pošalji vijest
  • Impressum
  • Politika kolačića (EU)

Pratite nas

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Upravljajte saglasnostima
Da bismo pružili najbolje iskustvo, koristimo tehnologije poput kolačića za čuvanje i/ili pristup informacijama o uređaju. Saglasnost sa ovim tehnologijama će nam omogućiti da obrađujemo podatke kao što su ponašanje pri pregledanju ili jedinstveni ID-ovi na ovoj veb lokaciji. Nepristanak ili povlačenje saglasnosti može negativno uticati na određene karakteristike i funkcije.
Funkcionalno Uvijek aktivan
Tehničko skladištenje ili pristup je striktno neophodan za legitimnu svrhu omogućavanja korišćenja određene usluge koju izričito zahteva pretplatnik ili korisnik, ili u jedinu svrhu obavljanja prenosa komunikacije preko elektronske komunikacione mreže.
Preference
Tehničko skladištenje ili pristup su neophodni za legitimnu svrhu čuvanja preferencija koje ne zahteva pretplatnik ili korisnik.
Statistika
Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u statističke svrhe. Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u anonimne statističke svrhe. Bez sudskog poziva, dobrovoljne saglasnosti od strane vašeg Internet provajdera ili dodatne evidencije treće strane, informacije sačuvane ili preuzete samo za ovu svrhu obično se ne mogu koristiti za vašu identifikaciju.
Marketing
Tehničko skladište ili pristup su potrebni za kreiranje korisničkih profila za slanje reklama ili za praćenje korisnika na veb lokaciji ili na nekoliko veb lokacija u slične marketinške svrhe.
  • Upravljajte opcijama
  • Upravljajte uslugama
  • Upravljajte {vendor_count} dobavljačima
  • Pročitajte više o ovim svrhama
Prikaži podešavanja
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • POČETNA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Sandžak
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • LIFESTYLE
  • SPORT