9 °c
Tutin
11 ° uto
9 ° sri
5 ° čet
6 ° pet
Ponedjeljak, 11 Maja, 2026
Tutin Press
Pošalji vijest
  • Uloguj se
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
  • Impressum
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
  • Impressum
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Tutin Press
Početna Aktuelno

Sutra iz štampe izlazi knjiga Recepa Tayyipa Erdogana

Pre5 godina
0
Sutra iz štampe izlazi knjiga Recepa Tayyipa Erdogana
26
PREGLEDI
Share on FacebookShare on Twitter

Erdogan u knjizi posebno podcrtava potrebu sveobuhvatne reforme, posebno u Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda. Također skreće pažnju na probleme legitimiteta, funkcionalnosti, djelotvornosti, uključivosti, predstavljanja i upravljanja u UN-u.

Knjiga “Pravedniji svijet je moguć”, koju je napisao predsjednik Turske Recep Tayyip Erdogan, u ponedjeljak izlazi pred čitatelje, javlja Anadolu Agency (AA).

U knjizi “Pravedniji svijet je moguć”, Erdogan detaljno opisuje put i potragu Turske za pravdom za cijelo čovječanstvo.

Ukazujući u knjizi na najveće izazove i probleme globalne politike, posebno nepravdu, izbjegličku krizu, međunarodni terorizam i islamofobiju, Erdogan na primjeru Ujedinjenih naroda (UN) otkriva diskriminaciju i dvostruke standarde u današnjem svijetu.

Erdogan u knjizi posebno podcrtava potrebu sveobuhvatne reforme, posebno u Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda.

Također skreće pažnju na probleme legitimiteta, funkcionalnosti, djelotvornosti, uključivosti, predstavljanja i upravljanja u UN-u.

Naglašavajući da je “pravedniji svijet moguć” s principijelnim, inkluzivnim, strateškim i primjenjivim prijedlogom modela za UN u kojem je osigurana pravda u predstavljanju i ukinuta privilegija veta, Erdogan u svojoj knjizi iznosi sljedeće ideje i stavove:

“Niko nije nevin u svijetu u kojem djeca umiru i bivaju ubijani.”

“Pravda je jedno od najpotrebnijih pitanja danas u svijetu. Institucije odgovorne za uspostavljanje globalne pravde su nažalost u velikoj inerciji.”

“U eri u kojoj je nestalo milosti, na nama je odgovornost da budemo predstavnik pravde i glas savjesti.”

“Nastavit ćemo govoriti ‘Svijet je veći od pet‘, sve dok se ne uspostavi sistem u kojem onaj koji je na strani pravde ima moć, a ne da je snažniji uvijek u pravu.”

“Današnji problemi ne mogu se riješiti institucijama izgrađenim prema potrebama prošlosti. Također je očito da te institucije proizvode nove probleme.”

“Prema našem shvatanju, pravda će osigurati red, spas i sreću u svijetu. Za pravedniji svijet postoji potreba za globalnim poretkom koji pruža nadu i povjerenje.”

Sav prihod od knjige koju je objavila izdavačka kuća “Turkuvaz Kitap” bit će doniran Agenciji za upravljanje katastrofama i vanrednim situacijama (AFAD).

Knjiga će osim na turskom biti dostupna i na drugim jezicima poput engleskog, arapskog, njemačkog, francuskog, ruskog i španskog.

Izvor / STAV

Next Post
Stravično: Ubijena majka s djetetom u naručju i još četiri osobe

Stravično: Ubijena majka s djetetom u naručju i još četiri osobe

Discussion about this post

  • About
  • Contact
TutinPRESS

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • POČETNA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Sandžak
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • LIFESTYLE
  • SPORT