9 °c
Tutin
11 ° uto
9 ° sri
5 ° čet
6 ° pet
Subota, 29 Augusta, 2026
Tutin Press
Pošalji vijest
  • Uloguj se
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • Početna
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Sandžak
    • Srbija
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • SPORT
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
Tutin Press
Početna Aktuelno

Uskoro o ceni struje i usklađivanju minimalca na pola godine

Pre5 godina
0
Uskoro o ceni struje i usklađivanju minimalca na pola godine
1
PREGLEDI
Share on FacebookShare on Twitter

BEOGRAD – Socijalno-ekonomski savet (SES) dogovorio je danas ubrzano održavanje vanredne sednice na kojoj bi trebalo da se razgovara o inicijativama da se ograniči poskupljenje električne energije za privredu.

Posle danas održane sednice socijalni partneri su istakli da je postignuta saglasnost da se ubrzo održi vanredna sednica sa tim dnevnim redom ali nije saopšteno kada će to biti.

Predsedavajući SES-a i predsednik Unije poslodavaca Miloš Nenezić istakao je da privreda na udaru jer se već potpisuju ugovori za snabdevanje električnom energijom sa EPS-om po cenama većim i preko 100 odsto i založio se za reakciju države kako bi poskupljenja bila zadržana u nekim granicima, kontrolisana i postepena.

Istakao je da očekuje razumevanje Vlade Srbije da struja bude dostupna privredi po prihvatljivim cenama kako se ne bi urušio postignut privredni napredak Srbije.

Član SES-a predsednik UGS Nezavisnost Zoran Stojiljković naglasio je da se što pre mora povesti rasprava o energetskoj tranziciji i njenoj ceni, i posledicima koje može imata po radna mesta.

Član SES-a Goran Milić naglasio je da u uslovima kada električna energija za privredu enormno poskupljuje to stvara lanac poskupljenja ka građanima.

Na vanrednoj sednici SES na inicijativu pirotskog Socijalno ekonomskog saveta biće raspravljano i potrebi da se minimalna cena rada utvrđuje dva puta godišnje a ne jednom kao što je to sada slučaj.

Značaj inicijative Milić je objasnio navodeći primer da je minimalac koji će važiti od januara utvrđen na osnovu cena potrošačke korpe iz aprila ove godine, a te cene su sada veće.

Predstavnici sindikata istakli su i značaj pokretanja inicijative za izmenu 188. člana Zakona o radu kako bi se ostvarila bolja zaštita predsednika sindikalnih organizacija i sindikalnih poverenika koji se nalaze na udaru poslodavaca zbog zaštite prava radnika.

Stojiljković je istakao da treba pokrenuti inicijativu da društveno značajne teme, poput siromaštva, na kojima radi SES treba da imaju svoj prostor na medijskim javnim servisima.

Poslodavci i sindikati i predstavnici Ministarstva rada složili su se da bi trebalo trebalo pokrenuti društvene razgovore o reformi obrazovanja a u njima se očekuje učešće SANU i Univerziteta.

Državna sekretarka Ministarstva rada Stana Božović koja je danas učestvovala u radu SES-a istakla je da ministarstvo podržava dijalog socijalnih partnera jer je u interesu poslodavaca, zaposlenih i nacionalnom interesu.

Istakla je brojne rezultate Ministarstva tokom prve godine rada Vlade Srbije i ocenila da je pružena podrška svim inicijativama koje je SES danas pokrenuo.

indeksonline.rs

Tags: srbija
Prethodni post

(VIDEO) U Tutinu počeo dvodnevni festival nauke

Next Post

MAJKA I SIN SE UBILI ISTOG DANA: Porodična tragedija u Mačvanskom Pričinoviću

Next Post
MAJKA I SIN SE UBILI ISTOG DANA: Porodična tragedija u Mačvanskom Pričinoviću

MAJKA I SIN SE UBILI ISTOG DANA: Porodična tragedija u Mačvanskom Pričinoviću

Discussion about this post

Tutin Press

© 2026 TutinPRESS - by- IT-Impuls

Navigacija

  • Aktuelno
  • Pošalji vijest
  • Impressum
  • Politika kolačića (EU)

Pratite nas

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
Upravljajte saglasnostima
Da bismo pružili najbolje iskustvo, koristimo tehnologije poput kolačića za čuvanje i/ili pristup informacijama o uređaju. Saglasnost sa ovim tehnologijama će nam omogućiti da obrađujemo podatke kao što su ponašanje pri pregledanju ili jedinstveni ID-ovi na ovoj veb lokaciji. Nepristanak ili povlačenje saglasnosti može negativno uticati na određene karakteristike i funkcije.
Funkcionalno Uvijek aktivan
Tehničko skladištenje ili pristup je striktno neophodan za legitimnu svrhu omogućavanja korišćenja određene usluge koju izričito zahteva pretplatnik ili korisnik, ili u jedinu svrhu obavljanja prenosa komunikacije preko elektronske komunikacione mreže.
Preference
Tehničko skladištenje ili pristup su neophodni za legitimnu svrhu čuvanja preferencija koje ne zahteva pretplatnik ili korisnik.
Statistika
Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u statističke svrhe. Tehničko skladište ili pristup koji se koristi isključivo u anonimne statističke svrhe. Bez sudskog poziva, dobrovoljne saglasnosti od strane vašeg Internet provajdera ili dodatne evidencije treće strane, informacije sačuvane ili preuzete samo za ovu svrhu obično se ne mogu koristiti za vašu identifikaciju.
Marketing
Tehničko skladište ili pristup su potrebni za kreiranje korisničkih profila za slanje reklama ili za praćenje korisnika na veb lokaciji ili na nekoliko veb lokacija u slične marketinške svrhe.
  • Upravljajte opcijama
  • Upravljajte uslugama
  • Upravljajte {vendor_count} dobavljačima
  • Pročitajte više o ovim svrhama
Prikaži podešavanja
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Nema rezultata
Pogledaj sve rezultate
  • POČETNA
  • NAJNOVIJE
  • VIJESTI
    • Aktuelno
    • Crna Gora
    • Srbija
    • Sandžak
  • REGIJA
  • SVIJET
  • BOŠNJACI
  • CRNA HRONIKA
  • STAV
  • MAGAZIN
  • LIFESTYLE
  • SPORT